Na Černozemní vznikne nové víceúčelové hřiště

Aktualizováno: 10. 5.

Na ulici Černozemní je hřiště, které už několik let leží ladem. Proto si vedení radnice stanovilo jako jeden z hlavních cílů příštího roku kompletní rekonstrukci tohoto prostranství. Nově vznikne veřejné prostranství se zakomponovanými dílčími rekreačními aktivitami. Prostranství, které budou moci využívat lidé všech věkových kategorií. Na bližší informace jsme se proto zeptali pana starosty Jiřího Idese.

V příštím roce chcete zahájit celkovou revitalizaci hřiště, jehož náklady by se měly pohybovat kolem osmi milionů korun. Z jakých zdrojů bude tato investice realizována? Požádali jsme o finanční prostředky z rozpočtu města Brna a věřím, že budeme úspěšní.


Městská část se ovšem vždy podílí na spolufinancování, v tomto případě by mělo jít o dva miliony korun z našeho rozpočtu. Ale to bychom předbíhali. Vše také záleží na soutěži a upřesnění nákladů v zimních měsících.


Co všechno lidé na zrekonstruovaném hřišti najdou?


Myslím, že všichni kdo danou lokalitou znají vidí, že je již delší dobu ve velmi neutěšeném stavu. V roce v 2018 jsme se tedy rozhodli vypracovat studii, která území upraví tak, aby byly vybudovány chodníky a celý vnitroblok byl rozdělen do krásného parku, který bude rozdělen do tří segmentů. V rámci dopracování projektu budeme v této lokalitě dojednávat i dopravní řešení, což považujeme za zcela nezbytné. Od projektu si totiž slibujeme i celkově bezpečnější pohyb chodců v této lokalitě. V rámci revitalizace území bude jedna část určena pro sportovce, kteří budou moci využívat víceúčelové hřiště s umělým povrchem. V prostřední části bude zachován prostor pro pétanque, kde působí naši slatinští pétanquisté, kteří v tomto sportu patří už řadu let mezi špičky v republice a úspěchy sbírají i v zahraničí. Ve třetí části najdou prostor maminky s malými dětmi. Celý vnitroblok bude mít charakter relaxačního území, ve kterém vyrostou i stromy. Chybět nebudou ani lavičky.


Budou oplocenou část víceúčelového hřiště využívat všichni zájemci, nebo bude hřiště přístupné jen sportovním klubům?


Počítáme samozřejmě s tím, že celý areál bude volně přístupný všem, ktěří do něj zavítají. Prostřední část určená pro pétanque bude k dispozici zejména našemu klubu pétanquistů, který na hřišti již řadu let trénuje a pořádá pravidelné turnaje.


Kdy můžeme očekávat zahájení rekonstrukce a uvedení nového hřiště do provozu?


Rádi bychom přes zimu dokončili projekt celého areálu a příští rok zahájili jeho realizaci. Jako u všech větších projektů i zde záleží na tom, jak budeme úspěšní v získání finančních prostředků z rozpočtu města Brna, protože sami bychom na realizaci tak velkého projektu finančně nedosáhli. Jako vždy jsem ale optimista a věřím, že příští rok na podzim bychom mohli celý vnitroblok uvést do provozu.